Zamówienia: 537 444 030 zamowienia@dietering.com Rejestracja
Dietetyk: 534 777 126

Granat

Bohater tygodnia

Granat


Granat to kolejny kandydat do miana superowoców. Posiadają potwierdzone licznymi badaniami silne właściwości przeciwnowotworowe, a także obniżające ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Wykazują działanie oczyszczające i odchudzające, mają również korzystny wpływ na opóźnienie procesu starzenia.

Wiele korzyści w małych ziarenkach
Owoc granatu dostarcza umiarkowanych ilości energii – w 100 g znajdziemy 83 kcal, czyli nieco więcej niż w średnim jabłku. Cenione są głównie za zawartość:

  • błonnika pokarmowego, którego w 100 g owocu znajdziemy aż 4 g. Taka ilość zaspokoi nasze dzienne zapotrzebowanie na włókno pokarmowe w około 15%
  • antyoksydantów, które zadbają o sprawne usuwanie niekorzystnie działających wolnych rodników tlenowych
  • witamin z grupy B oraz minerałów: wapnia, potasu i manganu, które zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo – naczyniowego

Witamina C i kwas foliowy
Na czele listy pozytywnie działających substancji zawartych w granacie znajduje się witamina C oraz kwas foliowy. Kwas askorbinowy, czyli popularna witamina C zwiększa produkcję przeciwciał i stymuluje działanie naszego układu odpornościowego. Ze względu na swoje specyficzne właściwości często wykorzystywana jest do zwalczania infekcji. Z kolei kwas foliowy, którego w owocach granatu znajdziemy aż 0,3 mg wspomaga proces powstawania nowych komórek naszego organizmu.

Hamowanie procesów nowotworowych
Owoce granatu, a zwłaszcza ich sok mogą okazać się również korzystne w walce z nowotworami. Jak wynika z badań naukowców substancje chemiczne zawarte w owocach granatu pomagają unieczynnić geny odpowiedzialne za przerzuty raka piersi. Kolejne badania przeprowadzone z udziałem osób cierpiących na nowotwór prostaty, wykazały także korzystne efekty wynikające ze spożywania owoców granatu.

A czy wiesz w jakiej formie najczęściej granat serwowany jest w cateringu dietetycznym Dietering? Spróbuj naszych dań i przekonaj się w jakich niestandardowych zestawieniach urozmaica dietetyczne posiłki!