Przejdź do treści

Catering dietetyczny Elbląg

Dieta pudełkowa Elbląg

Catering dietetyczny DIETERING to pyszne posiłki pełne witamin i składników odżywczych, które zapewnią Ci energię oraz dobre samopoczucie na każdy dzień.

Nasz fit catering przeznaczony jest nie tylko dla osób chcących się zdrowo odżywiać, ale również dla zmagających się z nadwagą, niedowagą lub specjalnymi zaleceniami zdrowotno-dietetycznymi. Do naszych diet używamy tylko i wyłącznie naturalnych i świeżych produktów pochodzących od lokalnych rolników z Małopolski i rejonów Zakopanego.

Catering dietetyczny czyli dieta pudełkowa z dowozem to prosty i wygodny sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i świetną sylwetkę.

oNUbCw7T92475Xh

Zamawiasz Zdrowy Fit
catering Elbląg

QtbUTKrE6PYHG5Q

Otrzymujesz dietę z dowozem
na terenie miasta Elbląg

Tu0tbygfUqNkGyI

Cieszysz się zdrowym jedzeniem
i świetną sylwetką

Jak działa dieta z dostawą

Fit Catering dietetyczny Elbląg, czyli zdrowe i smaczne posiłki na wyciągnięcie ręki

Zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia w ostatnim czasie są tematami bardzo często poruszanymi. Zresztą nie ma się co dziwić. Zdrowie jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na funkcjonowanie jednostki. Zdrowie rozpatrywane jest w wielu wymiarach, jest kategorią pozytywną jako dobre samopoczucie (dobrostan), ma trzy wymiary – zdrowie fizyczne, psychiczne, społeczne (obecnie wyróżnia się także czwarty wymiar – zdrowie duchowe).

Wpływ na zdrowie fizyczne ma przede wszystkim zdrowa i zbilansowana dieta dopasowana do Twoich potrzeb. Takie posiłki zapewni catering dietetyczny Dietering, który dostarczy do domu specjalnie przygotowany zestaw posiłków takich jak dieta odchudzająca czy dieta z wykluczeniami. Spośród wielu opcji dietetycznych posiłków dostępnych w cateringu dietetycznym w Elblągu możesz wybrać posiłki zgodnie ze swoimi preferencjami smakowymi i zdrowotnymi.

Dzięki dobrym nawykom żywieniowym, systematycznym ćwiczeniom, unikaniu używek, stresu oraz regularnym odwiedzaniu lekarza – można cieszyć się długim i zdrowym życiem.

Dobry stan zdrowia oznacza stały i wysoki poziom energii, równowagę emocjonalną, jasność umysłu, odporność na choroby zakaźne, umiejętność obrony przed nowotworami i chorobami układu krążenia, co w rezultacie prowadzi do spowolnienia procesu starzenia i to, co chciałby osiągnąć – długo żyć.

Schudnij i ciesz się pełnym energii życiem z dietą pudełkową z dostawą na terenie Elbląga

Co zrobić, by być zdrowym? Proste pytanie i prosta odpowiedź – wystarczy zdrowo się odżywiać! Co to znaczy zdrowe odżywianie? Nie ma jednej odpowiedzi na to, czym jest zdrowe odżywianie. Jest wiele ważnych instytucji, których opinie i składowe mogą się nieco różnić. Generalnie w każdym opisie chodzi o to samo. Pod uwagę trzeba też wziąć indywidualne potrzeby organizmu i predyspozycje. Niektórzy bowiem lepiej czują się, jedząc 3 posiłki, inni 5. Niektórym służy 60% energii z węglowodanów w diecie, innym 35%. Zdrowe odżywianie jest jednak zbudowane na pewnych filarach, które pozostają niezmienne. Najogólniej, zdrowe odżywianie to sposób na dietę, która pokrywa wszystkie potrzeby organizmu. Jest dopasowana pod względem planu żywieniowego, ilości kalorii, makroskładników, dostarcza niezbędnych witamin i składników mineralnych, jest różnorodna, atrakcyjna i smaczna.

Obrazowo i przejrzyście taką dietę opracowuje dla Ciebie catering dietetyczny w Elblągu, który przygotuje dietę pudełkową zgodnie z piramida zdrowego żywienia. Planowanie posiłków zgodnie z tymi zasadami pozwala w prosty sposób zacząć przygodę z prawidłowym odżywianiem. I nie chodzi tu tylko o odchudzanie i posiłki fit, ale przede wszystkich chodzi tu o sposób jedzenia i podejście do spożywania posiłków. Trzeba pamiętać, aby jeść regularnie, ale również konieczne jest zadbanie o zdrowie psychiczne i sen.

catering dietetyczny Reda

Catering dietetyczny w Elblągu  na dowóz prosto pod drzwi

Dobrze skomponowana dieta dostarcza odpowiednich składników odżywczych, umożliwiając prawidłowe odżywianie się, pozwalając jednocześnie na drobne przyjemności i zapobiegając tyciu. Podpowiadamy, w jakich godzinach jeść kolejne posiłki i jak prawidłowo komponować dania.

Podstawową zasadą racjonalnego odżywiania jest jedzenie 4-5 posiłków dziennie w odstępach co 3-4 godziny. Tak zaplanowana dieta zapobiega jednorazowemu przeciążaniu żołądka, niestrawnościom i magazynowaniu niewykorzystanej energii i tyciu.

Zorganizowanie dnia tak, aby co 3-4 godziny mieć czas na zjedzenie posiłku, szybko wchodzi w nawyk. Posiłkiem jest już owoc czy mały jogurt! Ważne jest, aby przygotowane zestawy posiłków i produktów na cały dzień były tak przygotowane i w porcjach, aby były pod ręką o czasie. Odpowiednie posiłki uwzględniające wartość odżywczą i ilość kalorii przygotuje dietetyk, zgodnie z wytycznymi norm żywienia opublikowanymi w ostatnich latach oraz z uwzględnieniem piramidy żywienia.

Ważną częścią pięciu posiłków dziennie są owoce i warzywa, które powinniśmy dostarczać do organizmu pod wieloma postaciami. Każdego dnia powinniśmy jeść łącznie pięć porcji warzyw i owoców. Jedną porcję możemy zastąpić szklanką świeżego soku. Korzystając z diety pudełkowej w Elblągu, możesz wybrać różnego rodzaju diety np. możesz posmakować w diecie wegetariańskiej czy wegańskiej. Catering dietetyczny Elbląg zapewni Ci zarówno różnorodność posiłków, jak i smacznie oraz zdrowo skomponowane posiłki. Dzięki diecie pudełkowej z dostawą do domu szybko i na stałe, zdrowe odżywianie wejdzie Ci w nawyk, który obniża ryzyko wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych, takich jak: choroby serca, udary mózgu i nowotwory.

Dieta wegetariańska

Oszczędzaj czas i dbaj o swoje zdrowie z dietą pudełkową w Elblągu

Aby na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe oraz aby móc dbać o swoje zdrowie. a jednocześnie oszczędzać czas, świetnym rozwiązaniem jest opcja korzystania z diety pudełkowej. Trzeba zwrócić uwagę na to. kiedy i co powinniśmy jeść.

Godziny posiłków pełnią ważną rolę w diecie składającej się z 5 posiłków dziennie. Taka regularność pomagają utrzymać rytm diety i jedzenie w regularnych odstępach.

Poszczególne posiłki należy spożywać w określonych odstępach czasu, na przykład śniadanie należy zjeść do 1,5 godziny po wstaniu z łóżka. Pierwszy posiłek dostarcza 25-30% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Na śniadanie można sięgnąć np. po owsiankę lub musli. Do śniadania warto też wypić szklankę soku z warzyw i owoców. Będzie to pierwsza z 5 porcji warzyw i owoców. Takie zestawy posiłków znajdziesz w diecie standard od cateringu pudełkowego Dietering w Elblągu z dostawą na miejsce. Natomiast jeśli chcesz sprawdzić wegetariański smak diety, teraz już możesz wypróbować zestaw testowy na posiłki na cały dzień.

A może chcesz wykluczyć z diety gluten czy laktozę? Żaden problem! Wystarczy, że w trakcie rozmowy z dietetykiem przedstawisz swoje upodobania smakowe oraz wyłączenia spożywcze dla lepszego funkcjonowania organizmu. Każdy posiłek zostanie odpowiednio zbilansowany i przygotowany tak, aby pozwalał Ci dobrze funkcjonować.

Kolejnym istotnym posiłkiem jest drugie śniadanie. Dostarcza do organizmu 5-10% dziennego zapotrzebowania na energię. Dobrze, aby znalazł się w nim dowolny owoc, który podtrzyma energię, jaką dostarczyło nam śniadanie i będzie kolejną zdrową porcją owoców lub warzyw.

Obiad to trzeci posiłek. Dostarcza około 35-40% dziennego zapotrzebowania na energię. Ze względu na to, że to największy posiłek w ciągu dnia należy go zjeść do godziny 16.00, aby nie obciążać przewodu pokarmowego na wieczór. Obiad nie musi składać się z dwóch dań. Jeżeli drugie danie zawiera porcję warzyw ok. 250 g (głębsza miseczka), kaszę i np. rybę, nie musimy sięgać przedtem po talerz zupy. Dzięki cateringowi dietetycznemu zwolennicy zup otrzymują do swoich zup węglowodany, np. jedzą je z kaszą, ciemną bułką lub makaronem. Taka zupa sprawi, że dłużej będziemy czuć sytość. Najtreściwsze zupy to te o gęstej, kremowej konsystencji.

Godziny popołudniowe to czas na przekąskę. Po południu lepiej wybierać warzywa, niż owoce. Owoce zawierają cukry proste. Zjadając je wieczorem, sprawimy, że znacznie łatwiej cukry te odłożą się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Dodatkowo owoce fermentują, powodując w żołądku wzdęcia, co wpływa na gorsze trawienie i problemy ze snem. Z warzyw lepiej unikać roślin strączkowych, które mogą powodować wzdęcia i złe samopoczucie. Na przekąskę warto sięgnąć np. po cateringowe sałatki ze świeżych, sezonowych warzyw lub po świeżo przeciskane soki warzywne.

Ostatnim posiłkiem jest kolacja, którą powinniśmy zjeść na 2-3h przed snem. Mitem jest reguła, że kolację należy jeść do 18.00. Kolacja powinna być lekkostrawna. Lepiej sięgać po sałatkę z rybą lub zjeść kaszę z warzywami. Kolacja ma dostarczyć 15-20% energii.

Właściwie skomponowana dieta pudełkowa i jedzenie kilku mniejszych posiłków w ciągu dnia, sprawi, że będziemy lepiej się czuć i zapomnimy o problemach z żołądkiem. Dzięki niej zachowamy prawidłową masę ciała i unikniemy napadów głodu. Częste jedzenie małych porcji pobudza metabolizm i ureguluje gospodarkę węglowodanową.  

Dieta pudełkowa Elbląg – wybierz coś dla siebie!

Szukasz zbilansowanej diety z dowozem do domu? Nie musisz szukać poza miejscem swojego zamieszkania, teraz już masz na wyciągniecie ręki, catering dietetyczny Elbląg, gdzie możesz zamówić zestawy posiłków na dowóz. Nasz wybór pudełek zapewnia szereg walorów smakowych i opcji żywieniowych dostosowanych do Twoich potrzeb, umożliwiając wykluczenia produktów z Twojej diety. Rozumiemy, jak ważna jest zdrowa i zbilansowana dieta, jak również ile wysiłku potrzeba by zrzucić zbędne kilogramy. Już dziś dowiedz się więcej o naszych dietach pudełkowych i zdecyduj, która z nich zapewni Ci równowagę, której potrzebujesz!


Medal_firma_roku_2022