Przejdź do treści

Catering dietetyczny Aleksandrów Kujawski

Aleksandrów Kujawski – najważniejsze atrakcje

Aleksandrów Kujawski to niewielkie miasto w województwie kujawsko-pomorskim, przyciągające turystów wieloma atrakcjami. Mimo że miejscowość założono zaledwie przed półtora wiekiem, to może się ona poszczycić ciekawymi zabytkami, wśród których na szczególną uwagę zasługują budynki z przełomu XIX i XX wieku, a także drewniane domy nawiązujące do rosyjskiej architektury. Dumą miasta jest wzniesiony w latach sześćdziesiątych XIX wieku dworzec kolejowy, który swój okazały wygląd zawdzięcza wizycie cara Aleksandra II. Dworzec funkcjonował jako ważny „port lądowy” na granicy Królestwa Polskiego oraz Rosji z Prusami.

Do innych ważnych zabytków w Aleksandrowie Kujawskim należy Ukraiński Cmentarz Wojskowy oraz Pałac Trojanowskich zlokalizowany w malowniczym parku. Na uwagę zasługuje również kościół parafialny pw. Przemienienia Pańskiego zbudowany w stylu neogotyckim w XIX wieku, dawne Kolegium Salezjanów z początku XX wieku oraz Pomnik Lotników Polskich.

oNUbCw7T92475Xh

Zamawiasz Zdrowy Fit
catering Aleksandrów Kujawski

QtbUTKrE6PYHG5Q

Otrzymujesz dietę z dowozem
na terenie miasta Aleksandrów Kujawski

Tu0tbygfUqNkGyI

Cieszysz się zdrowym jedzeniem
i świetną sylwetką

Jak działa dieta z dostawą

Smaki i potrawy Aleksandrowa Kujawskiego

Poza interesującymi zabytkami Aleksandrów Kujawski może się również poszczycić smaczną kuchnią regionalną. Na szczególną uwagę zasługują tradycyjne, typowo polskie potrawy, m.in. pyszny żurek na zakwasie, z ziemniakami i chipsami z boczku, omlet z sałatką ziemniaczaną oraz inne dania z ziemniaków. Ciekawymi propozycjami są też dania kuchni z terenu Pomorza i Kujaw, takie jak gęsina (zwłaszcza okrasa gęsia z cząbrem), powidła śliwkowe, pierniki, popularny twarożek zwany „gzikiem” oraz pieczona kaczka z weka.

Polecany catering Aleksandrów Kujawski

Osobom pragnącym odżywiać się smacznie i zdrowo polecamy nasze usługi cateringowe. Zapewniamy indywidualnie dopasowaną, wykonywaną na bazie naturalnych, wysokiej jakości składników dietę pudełkową z dowozem. Nasza oferta obejmuje szeroki wybór menu przeznaczonych m.in. dla wegetarian, osób nietolerujących glutenu i laktozy, odchudzających się oraz innych. Proponujemy jadłospis o niskim indeksie glikemicznym, bez ryb i owoców morza, ketogeniczny albo post św. Hildegardy.

Jeśli interesuje Cię pyszna i przede wszystkim zdrowa dieta pudełkowa, Aleksandrów Kujawski to natomiast Twoje miejsce zamieszkania, skorzystaj z usług firmy DIETERING.

 

Medal_firma_roku_2022 instytut-promocji-zdrowia