Przejdź do treści

Kalkulator

Zdrowy catering dietetyczny - stawiamy na ekologię i życie w zgodzie z naturą

catering
Jeśli pozostawisz swój adres mailowy skontaktuję sie z Tobą nasz dietetyk
Skontaktuj się
Wybierz płeć

Wzrost

Waga

Wiek

Poziom aktywności fizycznej

Specjalne potrzeby

Zapraszamy do indywidualnej porady dietetycznej w Centrum Dietetycznym
  • - stacjonarnie: Stara Wieś 219, 33-325 Kruźlowa Wyżna
  • - z dojazdem do klienta
  • - on-line
Zadzwoń, umów sie na spotkanie z dietetykiem

Kalkulator CPM — oblicza kaloryczność diety pudełkowej

Dobierz kaloryczność swojej diety i w zdrowy sposób osiągaj swoje cele żywieniowe.

W Dietering.com w kompleksowy sposób podchodzimy do potrzeb każdego Klienta i oferujemy nie tylko dobrze zbilansowany catering dietetyczny, ale także niezbędne narzędzia, które pozwolą Ci dobrać codzienną dietę do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Oblicz swoje BMI i CPM — kalkulator, dokładne wartości i dietetyk do Twojej dyspozycji.

Czym jest BMI?

BMI, czyli wskaźnik masy ciała (Body Mass Index), to jedno z najpopularniejszych narzędzi stosowanych do oceny stanu odżywienia. Jego wartość pozwala określić to, czy masa naszego ciała jest prawidłowa, a co za tym idzie, jaką kaloryczność diety powinniśmy stosować.

Co to jest kalkulator BMI?

Kalkulator BMI to narzędzie, które określa stosunek masy naszego ciała do wzrostu. Kalkulator BMI dla dorosłych uwzględnia masę ciała (w kilogramach) i dzieli ją przez wzrost (w metrach) podniesiony do kwadratu. Jego jednostką jest kg/m^2.

Jednak, jak interpretować wyniki obliczeń BMI?

  • Niedowaga: BMI poniżej 18,5
  • Waga prawidłowa: BMI 18,5 – 24,9
  • Nadwaga: BMI 25 – 29,9
  • Otyłość I stopnia: BMI 30 – 34,9
  • Otyłość II stopnia: BMI 35 – 39,9
  • Otyłość III stopnia (duża otyłość): BMI 40 i więcej

Czym jest PPM i CPM?

Kiedy mówimy o dietach, odchudzaniu, czy budowaniu masy mięśniowej, często spotykamy się z takimi pojęciami jak PPM i CPM.

PPM, czyli Podstawowa Przemiana Materii, to minimalna ilość energii (mierzona w kaloriach), którą nasze ciało potrzebuje do codziennego funkcjonowania, kiedy jesteśmy w stanie spoczynku. Wartości te są niezbędne dla podtrzymania podstawowych funkcji życiowych, takich jak oddychanie, trawienie, bicie serca czy utrzymanie temperatury ciała. Wartość PPM jest indywidualna dla każdego człowieka i zależy od wielu czynników, takich jak wiek, płeć, masa ciała i wzrost.

CPM, z kolei, to Całkowita Przemiana Materii, która wyraża całkowite dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. CPM uwzględnia nie tylko PPM, ale także kalorie spalone podczas codziennej aktywności fizycznej.

Kalkulator CPM umożliwia dokładne obliczenie Twojej całkowitej przemiany materii, a tym samym na odpowiednie dobranie kaloryczności cateringu dietetycznego. Poznaj swoje CPM (kalkulator dostępny na stronie) CPM, podaj kilka niezbędnych informacji i natychmiast uzyskaj wartość kaloryczną, która zapewni Ci uzyskanie oczekiwanych efektów.

Dieta ketogeniczna, dieta dla kobiet, dieta „niskie IG”, post warzywno-owocowy i wiele innych — sprawdź co oferuje Dietering.com i z pomocą niezbędnych narzędzi dobierz dietę dostosowaną do swoich potrzeb!

Poznaj nasze diety

Medal_firma_roku_2022