Przejdź do treści

2 kwietnia, 2020

Skuteczne odchudzanie

Skuteczne odchudzanie

W kwestiach związanych z redukcją masy ciała krąży wiele informacji. Dietetycy cateringu dietetycznego Dietering opracowali 10 kluczowych zasad zdrowej i bezpiecznej redukcji.
Zachęcamy do lektury:

1. Jedz i chudnij

Wbrew pozorom na dietach redukcyjnych trzeba jeść. Wszystko jednak zależy od rodzaju składników obecnych na naszych talerzach. Pokarm dostarcza energii oraz niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do właściwego funkcjonowania organizmu. Gdy znacząco ograniczysz ilość pokarmu, twój metabolizm zwolni. Drastyczne ograniczenie ilości przyjmowanych posiłków wiąże się również z „efektem jo-jo”.

2. Regularność posiłków

Zalecane jest spożywanie około 5 zbilansowanych posiłków w ciągu dnia. Wraz ze zwiększoną częstotliwością przyjmowania posiłków pobudzasz metabolizm. Dzięki temu organizm szybciej i łatwiej strawi pokarm oraz przetworzy go na energię niezbędną do stawiania czoła wyzwaniom całego dnia. Zbyt długie przerwy powodują napady głodu, podczas których jemy zdecydowanie więcej, a ośrodek sytości reaguje wolniej z racji niedokładnego rozdrabniania pokarmu.

3. Nie rezygnuj ze śniadania

Śniadanie powinno się zjeść maksymalnie do godziny po przebudzeniu. Pamiętajmy, że jest to pierwszy posiłek po długiej przerwie nocnej. Dzięki jego konsumpcji pobudzisz metabolizm i zapewnisz sobie energie niezbędną do prawidłowego funkcjonowania.

banner dietering

4. Błonnik

Wybieraj produkty bogate w błonnik pokarmowy. Zapewnia on prawidłową perystaltykę jelit oraz wpływa na uczucie sytości. Głównym źródłem błonnika pokarmowego w diecie są frakcje zawarte w produktach roślinnych i pochodzenia roślinnego, to znaczy zbożowych, warzywach oraz owocach. Sięgaj zatem po świeże warzywa i owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe oraz rośliny nasion strączkowych.

5. Unikaj produktów o wysokim stopniu przetworzenia

Dbaj o to aby produkty obecne w Twojej diecie były jak najmniej przetworzone. Wraz z ich kolejnymi etapami obróbki, są one uboższe o cenne wartości odżywcze, głównie składniki mineralne. Stawiaj na wszystko co naturalne. Produkty o wysokim stopniu przetworzenia często utrwalane są dodatkami do żywności oraz posiadają wysoką zawartość soli i tłuszczu.

Zobacz również jaki chleb na diecie jeść

Tylko 6 kroków dzieli Cię od tego, aby schudnąć. Zostaw nam swój adres email, a otrzymasz poradnik ABC Odchudzania – za darmo tylko dla naszych subskrybentów!
ebok

  Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Dietering Group sp. z oo. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

  6. Unikaj cukru i słodyczy

  Warto sięgać po ciekawe i smaczne alternatywy dla słodyczy. W tym punkcie chcemy również zachęcić Cię do czytania etykiet produktów spożywczych. Pamiętaj, że składniki są ułożone w kolejności od największej do najmniejszej. Jeśli widzisz „cukier” lub „syrop glukozowo-fruktozowy” w pierwszej lub drugiej pozycji w składzie, zrezygnuj w wyboru tego produktu. Zamiast słodyczy warto sięgać po owoce lub bakalie. Warto też zapoznać się z propozycjami Dieteringu. Nasi kucharze potrafią stworzyć niecodzienne desery np. z wykorzystaniem kaszy jaglanej. Dosładzając kawę czy herbatę wybieraj słodziki. Stanowią one niskokaloryczną i bezpieczną alternatywę dla cukru.

  7. Zadbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu

  Staraj się wypijać około 2 litrów wody w ciągu dnia. Jest ona szczególnie ważna w diecie bogatej w błonnik pokarmowy. Pamiętaj, że ludzki organizm składa się głównie z wody. Ponadto pełni funkcje rozpuszczalnika składników odżywczych oraz działa termoregulująco.

  8. Ruszaj się

  Wprowadź aktywność fizyczną, która sprawia Ci przyjemność. Twoje cele powinny być realne i możliwe do wykonania. Jeśli do tej pory nie było jej w Twoim życiu zacznij od spacerów.

  Zobacz również: co można jeść przed snem.

  9. Ostatni posiłek jedz 2 godziny przed snem

  Najczęstszym problemem związanym z nadmierną masą ciała jest obfity posiłek wieczorem. Brak posiłków w ciągu dnia powoduje chęć konsumpcji większej ilości pokarmu wieczorem. Zastosowanie się do tej zasady pozwoli odciążyć przewód pokarmowy oraz wpłynie na lepszą regenerację. Pamiętaj również o odpowiedniej ilości snu.

  10. Pozytywne nastawienie

  Pozytywne nastawienie to dominujący czynnik, który pozwoli zapoczątkować zmiany. Nie zapominaj, że ta kwestia dotyczy Ciebie i Twojej przyszłości. Jeśli obawiasz się porażki zachęcamy do współpracy. Zapewnimy zbilansowane posiłki w ramach cateringu a nasi specjaliści zadbają o właściwą motywację i monitorowanie osiągnięć.

  Powodzenia!

  Joanna Zych
  Joanna Zych
  Dyplomowana dietetyk, członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Jej dobra organizacja pracy w Dietering.com, empatia oraz komunikacja na najwyższym poziomie i chęć współpracy działają jak magnes przez co Pacjenci zawsze czują się bezpiecznie.

  Polecane wpisy
  Medal_firma_roku_2022