Przejdź do treści

19 lutego, 2021

Post warzywno-owocowy, czyli popularna dieta dr. Dąbrowskiej

Post warzywno-owocowy, czyli popularna dieta dr. Dąbrowskiej

Od lat znana i ceniona przez wiele osób dieta dr. Dąbrowskiej ma na celu nie tylko redukcję tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim oczyszczenie organizmu z toksyn. Każdy żywy organizm ma zdolność do samoleczenia. Niestety ze względu na gromadzenie się toksyn i wielu innych substancji funkcja ta często zostaje zaburzona poprzez tzw. zapchanie jelit. Post warzywno-owocowy – spożywanie warzyw i owoców, czyli produktów o działaniu odmładzającym, uzdrawiającym i naprawczym niesie za sobą wiele dobrego. Przede wszystkim uszczelnia jelita i poprawia system immunologiczny. Sprawdź, jakie inne efekty może przynieść post warzywno-owocowy.

Jakie efekty przynosi post warzywno-owocowy?

Dieta opierająca się na restrykcyjnych warunkach niesie za sobą wiele pozytywnych efektów wpływających nie tylko na nasz wygląd, ale na samopoczucie i przede wszystkim zdrowie. Podczas spożywania warzyw i owoców w naszym organizmie wzrasta produkcja sirtuin, czyli białek odpowiedzialnych m.in. za przyspieszenie metabolizmu, ale i poprawę kondycji włosów, skóry czy paznokci. Dodatkowo sirtuiny zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory czy choroby układu sercowego. Inne efekty, jakie niesie za sobą post warzywno-owocowy to:

 • regeneracja komórek
 • zdolność do samoleczenia
 • oczyszczanie organizmu z toksyn
 • wysoka dawka witamin i minerałów odżywczych dostarczona do organizmu
banner dietering

Jak przygotować się do postu?

Ograniczenia związane ze spożywaniem wyłącznie warzyw i owoców wymagają odpowiedniego przygotowania. Przed rozpoczęciem diety należy przede wszystkim ograniczyć spożywanie żywności przetworzonej, fast foodów, alkoholu. Warto również w znacznym stopniu unikać mięsa i nabiału, za to zadbać o zwiększoną ilość wody.

Post warzywno-owocowy ze względu na swą intensywność na czas diety wymaga się ograniczenia intensywnych ćwiczeń, które warto zastąpić spacerami lub rozciąganiem.

Przeczytaj również:

Tylko 6 kroków dzieli Cię od tego, aby schudnąć. Zostaw nam swój adres email, a otrzymasz poradnik ABC Odchudzania – za darmo tylko dla naszych subskrybentów!
ebok

  Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Dietering Group sp. z oo. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

  Dieta dla osób ćwiczących. Kilka wskazówek.

  Dieta pudełkowa. Czy warto?

  Jak wygląda dieta przy nietolerancji laktozy?

  Marek Zborowski
  Marek Zborowski
  Specjalista z zakresu żywności oraz żywienia, należący do Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (PTD) zrzeszającego dietetyków dyplomowanych. Czerpie przyjemność ze swojej pracy i dzięki temu każda rozmowa, dobór diety i działania gwarantują osiągnięcie założonego planu w Dietering.com.

  Polecane wpisy
  Medal_firma_roku_2022