Przejdź do treści

2 kwietnia, 2020

Granat

Granat

Granat to kolejny kandydat do miana superowoców. Posiadają potwierdzone licznymi badaniami silne właściwości przeciwnowotworowe, a także obniżające ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Wykazują działanie oczyszczające i odchudzające, mają również korzystny wpływ na opóźnienie procesu starzenia.

Wiele korzyści w małych ziarenkach

Owoc granatu dostarcza umiarkowanych ilości energii – w 100 g znajdziemy 83 kcal, czyli nieco więcej niż w średnim jabłku. Cenione są głównie za zawartość:

 • błonnika pokarmowego, którego w 100 g owocu znajdziemy aż 4 g. Taka ilość zaspokoi nasze dzienne zapotrzebowanie na włókno pokarmowe w około 15%
 • antyoksydantów, które zadbają o sprawne usuwanie niekorzystnie działających wolnych rodników tlenowych
 • witamin z grupy B oraz minerałów: wapnia, potasu i manganu, które zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo – naczyniowego

Witamina C i kwas foliowy

Na czele listy pozytywnie działających substancji zawartych w granacie znajduje się witamina C oraz kwas foliowy. Kwas askorbinowy, czyli popularna witamina C zwiększa produkcję przeciwciał i stymuluje działanie naszego układu odpornościowego. Ze względu na swoje specyficzne właściwości często wykorzystywana jest do zwalczania infekcji. Z kolei kwas foliowy, którego w owocach granatu znajdziemy aż 0,3 mg wspomaga proces powstawania nowych komórek naszego organizmu.

banner dietering

Poznaj dzienne zapotrzebowanie na białko. Przeczytaj nasz wpis.

Tylko 6 kroków dzieli Cię od tego, aby schudnąć. Zostaw nam swój adres email, a otrzymasz poradnik ABC Odchudzania – za darmo tylko dla naszych subskrybentów!
ebok

  Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Dietering Group sp. z oo. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

  Hamowanie procesów nowotworowych

  Owoce granatu, a zwłaszcza ich sok mogą okazać się również korzystne w walce z nowotworami. Jak wynika z badań naukowców substancje chemiczne zawarte w owocach granatu pomagają unieczynnić geny odpowiedzialne za przerzuty raka piersi. Kolejne badania przeprowadzone z udziałem osób cierpiących na nowotwór prostaty, wykazały także korzystne efekty wynikające ze spożywania owoców granatu.

  A czy wiesz w jakiej formie najczęściej granat serwowany jest w cateringu dietetycznym Dietering? Spróbuj naszych dań i przekonaj się w jakich niestandardowych zestawieniach urozmaica dietetyczne posiłki!

  Seweryn Gołyźniak
  Seweryn Gołyźniak
  Dyplomowany kucharz i amator zdrowego żywienia. Perfekcyjnie dobiera smaki i przygotowuje różnorodne potrawy w dietach serwowanych w Dietering.com. Doskonale przekłada teorię na praktyczne zastosowanie w kuchni.

  Polecane wpisy
  Medal_firma_roku_2022