Przejdź do treści

22 czerwca, 2020

Dieta pudełkowa. Czy warto?

Dieta pudełkowa. Czy warto?

Gotowanie to dla wielu osób czynność bardzo przyjemna, ale nie każdy jest jej fanem – z różnych przyczyn. Rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą spędzać czasu w kuchni może być dieta pudełkowa, którą bez problemu zamówić można w miastach, jak Poznań czy Gdańsk i w wielu innych w Polsce. Czy jednak warto się na nią decydować? Przekonaj się, w jakiej sytuacji zdecydowanie się na catering dietetyczny jest optymalnym rozwiązaniem!

Oszczędność czasu i wygoda 

Wśród licznych pozytywów, jakie wynikają z wybrania diety na dowóz, pierwszym przychodzącym na myśl jest często ogromna oszczędność czasu. Nawet osoby, które lubią gotować muszą przyznać, że proces ten zajmuje dużo czasu, co np. w przypadku singli nie zawsze jest opłacalne. W dodatku wszystkie posiłki trzeba zaplanować i zrobić stosowne zakupy. Czas na nie przeznaczony to nie tylko ten spędzony wśród sklepowych półek, ale również poświęcony na dojazd do sklepu. Tymczasem w ramach cateringu dietetycznego wszystkie posiłki otrzymuje się bezpośrednio do domu. Często nie trzeba ich nawet podgrzewać, ponieważ przygotowywane są one tak, by można je jeść na zimno.

Codzienne życie jest bardzo ułatwione, kiedy nie trzeba zajmować się przygotowywaniem posiłków ani myśleniem o konieczności zrobienia zakupów czy zaplanowania obiadu. Rano przywożony jest do domu lub miejsca pracy zestaw posiłków, które przeznaczone są na dany dzień. Wszystkie dania są opisane, więc wiadomo co i kiedy powinno się zjeść, natomiast dzięki podziałowi na pięć posiłków można wyrobić sobie bardzo zdrowy nawyk spożywania ich właśnie takiej ilości. Dzięki hermetycznym zamknięciom można niezależnie od pory dnia cieszyć się smakiem świeżych potraw.

banner dietering

Zobacz dietę z oknem żywieniowym.

Wysoka jakość  i zdrowie 

Do przyrządzania posiłków, jakie dostarczane są klientom cateringu dietetycznego, wybierane są wyłącznie produkty pochodzące od sprawdzonych dostawców żywności, oferujących najwyższą jakość. Współpraca nawiązywana jest często również z lokalnymi dostawcami oraz z rolnikami, dzięki czemu wszystkie składniki są zdrowe i zawierają mnóstwo wartości odżywczych. Same produkty to jednak nie wszystko – posiłki z nich przyrządzane są przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy, czerpiących inspiracje z kuchni całego świata!

Chcąc zadbać o zdrowie trzeba zwracać uwagę na skład swojego jadłospisu. Nie trzeba się jednak o to przejmować korzystając z diety pudełkowej, ponieważ menu przygotowywane jest przez dyplomowanych dietetyków. Nie tylko odpowiadają oni za przygotowanie menu dostosowanego do indywidualnych potrzeb i wymogów każdego klienta. Można także się z nimi skonsultować w celu wybrania optymalnej diety, która pomoże osiągnąć założony cel – taki jak zbudowanie masy mięśniowej bądź redukcja. Dzięki ich pomocy uzyskuje się pewność, że makroskładniki w diecie są wyliczone perfekcyjnie, a wszystkie zapotrzebowania organizmu zostaną pokryte.

Olbrzymia różnorodność 

Poznawanie nowych smaków stanowi niewątpliwą przyjemność. Zdrowa dieta bardzo niesłusznie bywa kojarzona jako jednostajna i jałowa, tymczasem catering dietetyczny oferuje dostęp do mnóstwa jadłospisów. Różnią się one nie tylko kalorycznością i proporcjami makroskładników, ale również stosowanymi w ich ramach potrawami, które mogą dla wielu osób okazać się prawdziwym kulinarnym przełomem!

Idealny przykład może stanowić tutaj dieta wegetariańska, która pozwala zapoznać się z wieloma mało znanymi potrawami przyrządzanymi bez mięsa. Każda z oferowanych diet pudełkowych gwarantuje różnorodność, ale zawsze można zdecydować się na nową ofertę. Tym samym unika się monotonii w jadłospisie i nieustannie poznaje nowe smaki i zaskakujące połączenia. Różnorodność oznacza ponadto, iż niezależnie od obranego postanowienia można być pewnym, że w ofercie znajduje się zestaw, który pomoże je spełnić.

Sprawdź jak obliczyć zapotrzebowanie na białko.

Tylko 6 kroków dzieli Cię od tego, aby schudnąć. Zostaw nam swój adres email, a otrzymasz poradnik ABC Odchudzania – za darmo tylko dla naszych subskrybentów!
ebok

  Administratorem udostępnionych przez Ciebie danych osobowych jest Dietering Group sp. z oo. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwi świadczenie usług na Twoją rzecz. Dowiedz się więcej o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnieniach w Polityce prywatności.

  Dla kogo przeznaczony jest catering dietetyczny?

  Wariant ten jest z pewnością przeznaczony dla wszystkich osób, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów. Jest to trudne do osiągnięcia we własnym zakresie, ponieważ wymaga przygotowania odpowiedniej diety, czym w cateringu zajmują się profesjonalni dietetycy. Dodatkowo aspekt psychologiczny ma duże znaczenie – klient spożywa wyłącznie posiłki wysłane w ramach cateringu i łatwiej powstrzymać się od sięgania po przekąski.

  Osoby zapracowane, które cierpią na brak czasu, także mogą zamawiać dietę pudełkową z poczuciem dobrze zainwestowanych pieniędzy. Nie muszą dzięki temu planować posiłków, wykonywać zakupów ani gotować. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie także będąc singlem, gdyż przygotowywanie wówczas posiłków i zmywanie po jedzeniu zajmuje niewspółmiernie dużo czasu w stosunku do ich ilości.

  Czy warto zamawiać dietę pudełkową?

  Nawet nie należąc do żadnej z wymienionych grup – jak najbardziej! Warto się na to zdecydować nawet w ramach eksperymentu, dzięki któremu sprawdzi się nowe smaki i przepisy lub przetestuje wpływ pokarmów przygotowywanych przez dietetyków i kucharzy na zdrowie.

  Przeczytaj również:
   
  Marek Zborowski
  Marek Zborowski
  Specjalista z zakresu żywności oraz żywienia, należący do Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (PTD) zrzeszającego dietetyków dyplomowanych. Czerpie przyjemność ze swojej pracy i dzięki temu każda rozmowa, dobór diety i działania gwarantują osiągnięcie założonego planu w Dietering.com.

  Polecane wpisy
  Medal_firma_roku_2022