Post warzywno-owocowy jest to niskokaloryczna kuracja oczyszczającą która ma charakter postu leczniczego. Celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn oraz poprawa stanu zdrowia w określonych schorzeniach. Kaloryczność diety warzywno-owocowej to 400-800 kcal/ dzień. Ideą stosowania postu oczyszczającego jest obniżenie kaloryczności na czas od kilku dni do kilku tygodni. Czas ten jest wystarczający aby uruchomić odżywianie wewnętrzne które wpływa na eliminację powstałych złogów oraz wpływa na poprawę samopoczucia, poprzez dostarczenie błonnika, enzymów oraz witamin. Dieta bazuje głównie na surowcach niskoskrobiowych ubogich w wartości odżywcze. Podstawę przygotowania diety stanowią marchew, seler, buraki, rzodkiew, kapusta, kalafior, brokuł, cebula, por, czosnek, dynia, kabaczki, ogórki, pomidory, papryka, sałata, przyprawy i zioła. Dopuszczalnymi owocami są jabłka, grejpfruty, cytryny. Komponowane dania powinny obfitować w surowe warzywa, soki, zupy oraz potrawy duszone.

Nieodzownym elementem postu warzywno-owocowego jest prawidłowe nawodnienie organizmu. Dozwolonymi napoje to woda, herbaty ziołowe i owocowe, świeżo wyciskane soki z dozwolonych warzyw i owoców, zakwas buraczany, sok z kiszonej kapusty oraz wywary z warzyw. Poza wymienionymi wyżej składnikami nie wolno nic więcej jeść ani pić. Spożywanie produktów poza określonymi w diecie przerywa post oraz grozi pogorszeniem stanu zdrowia. Zminimalizowanie ilości składników będących podstawą zbilansowanych diet pozwala na uruchomienia odżywiania wewnętrznego. W trakcie trwania postu nie należy spożywać zbóż, orzechów, ziemniaków, nasion roślin strączkowych, chleba, mleka, nabiału, mięsa, ryb, tłuszczy. Zaleca się rezygnację z owoców obfitujących w cukry proste.

Wskazania do stosowania diety

Podstawowym wskazaniem do stosowania diety jest oczyszczenie organizmu z toksyn, poprawa funkcjonowania całego organizmu, obniżona odporności, polepszenie jakości snu, zwiększenie koncentracji, profilaktyka chorób nowotworowych, poprawa jakości życia w chorobach autoagresywnych, oczyszczenie na poziomie komórkowym.

Przeciwskazania do stosowania diety

Przeciwskazanie do stosowania diety jest lęk przed dietą które wpływają negatywnie na działanie mechanizmów samoleczących. Do pozostałych przeciwskazań należą stosowanie leków działających hamująco na układ immunologiczny, niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, brak wydolności narządów, gruźlica, kacheksja, choroby nowotworowe których stadium szacowane jest na zaawansowane, okres karmienia i ciąży, ciężkie depresje.

Podsumowanie

Podejmując decyzję o poście należy przygotować organizm do czasowych zmiany nawyków żywieniowych. Etap wprowadzający uwzględnia eliminację z jadłospisu mięsa, ryb, nabiału oraz węglowodanów. Post należy przeprowadzić w określony sposób bazując na wytycznych autorki postu – dr Ewy Dąbrowskiej. Zachowanie podstawowych zasad ułatwi przebieg pierwszych dni postu.

Dieta powinna być skonsultowana lekarzem oraz dietetykiem. W czasie postu zmianie ulega funkcjonowanie metabolizmu.
Dawki przyjmowanych leków należy modyfikować tylko i wyłącznie pod kontrolą lekarza. W czasie trwania postu należy dokładnie obserwować reakcję organizmu na dietę. Wszystkie niepokojące sygnały należy konsultować aby nie spowodować pogorszenia stanu zdrowia. Post nie jest dietą odchudzającą. Redukcja masy ciała jest naturalnym następstwem. Post służy oczyszczeniu organizmu oraz odnowie sił witalnych.

tydzień czas trwania cena
1 tydzień 7 dni 59
2 tygodnie 14 dni 59
3 tygodnie 21 dni 58
4 tygodnie 28 dni 58
5 tygodni 35 dni 56
6 tygodni 42 dni 56

złóż zamówienie


Realizacja strony internetowej SEI Weboski
Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Copyright (c) Dietering`2017