Z przymrużeniem oka – odchudzające gadżety

W sieci można znaleźć mnóstwo „cudownych” sposobów na odchudzanie. Dieta ciasteczkowa, tasiemcowa, kapuściana, a nawet dieta … Śpiącej Królewny. Prawdziwym hitem jednak – zwłaszcza na rynkach azjatyckich – są odchudzające gadżety. Od mniej absurdalnych wynalazków, jakimi są buty modelujące sylwetkę, poprzez bransoletki do odchudzającej akupunktury, aż do wyszczuplających błyszczyków i odchudzających okularów – z przymrużeniem oka zapraszamy na przegląd gadżetów odchudzających. "Odchudzisz się szybko, trwale i bez wysiłku" – takie zapewnienia producentów rozmaitych gadżetów odchudzających nęcą większość z nas. Przyzwyczailiśmy się już do odchudzających suplementów diety, herbatek, balsamów i innych specyfików, które gwarantować mają zmniejszenie wagi. Spora część z nich rzeczywiście skutecznie odchudza - najczęściej portfele zdeterminowanych ludzi. Przedstawiamy kilka najbardziej absurdalnych odchudzających wynalazków. 


Buty modelujące sylwetkę
Jakiś czas temu buty z zaokrągloną podeszwą były hitem. Reklamowane m.in. przez Mirrandę Kerr, Annę Muchę czy Edytę Herbuś specjalne buty „modelujące sylwetkę” miały pomagać w chodzeniu czy bieganiu, czyniąc nasz wysiłek bardziej efektywnym. Według producenta wbudowane w podeszwie poduszki balansujące podczas chodzenia pomagają modelować pośladki i uda. 


Bransoletki do odchudzającej akupunktury
Zasada działania bransoletki wyszczuplającej opiera się na akupresurze. Zdaniem producentów, dzięki masażu odpowiednich punktów na ciele (wewnętrzna strona nadgarstka), szybciej i efektywniej gubimy zbędne kilogramy. 

Odchudzająca czekolada marzeń
Większość z nas kojarzy czekoladę z kaloryczną bombą, która na diecie odchudzającej nie jest wskazana. Jeden z producentów postanowił zaszokować konsumentów i wprowadził na rynek czekoladki, które pozwalają pozbyć się zbędnych kilogramów. Według producenta słodki przysmak miał zmniejszać uczucie głodu, podkręcać metabolizm i usuwać toksyny. W rzeczywistości był to produkt przeznaczony dla osób z upośledzoną tolerancją glukozy. Miłośnicy trójglicerydów niestety muszą czuć się poszkodowani, bo jak dotąd nie wprowadzono wyszczuplającego boczku czy słoniny.


Wyszczuplające błyszczyki i pomadki do ust
Na rynku dostępne są także odchudzające błyszczyki, pomadki czy balsamy do ust. Zazwyczaj są to produkty oparte na ziołowych ekstraktach, które dzięki delikatnej i wrażliwej skórze, występującej w miejscu aplikacji, mają szybciej przedostawać się do ludzkiego organizmu. Jak deklarują niektórzy producenci – dzięki aplikacji specjalnego błyszczyku łatwo zapanujemy nad apetytem.

Odchudzające okulary
Era elektrycznych pasów na brzuch, które (rzekomo) stymulując mięśnie brzucha miały spalać nagromadzoną tkankę tłuszczową dawno za nami. Według badań Japończyków, ich nowy wynalazek – odchudzające okulary – mają zmniejszyć spożycie pokarmów średnio o 9%. Jak to możliwe? Zasada działania takiego wynalazku opiera się na iluzji – urządzenie skanuje potrawę znajdującą się na talerzu i pokazuje obraz o połowę większy. Dzięki temu konsumentowi wydaje się (przynajmniej w założeniu producenta), że zjada spore porcje ulubionych przysmaków.

Nasz pomysł na odchudzanie jest prosty. Jeśli przybieramy na wadzę zjadając zbyt duże ilości jedzenia, to działając odwrotnie pozbędziemy się systematycznie nagromadzonych kilogramów. Wszelkiego rodzaju gadżety odchudzające w cudowny sposób przynoszą zazwyczaj odwrotny efekt, a każda porażka w drodze do idealnej figury osłabia naszą motywację. Odpowiednio zbilansowana dieta, regularna porcja wysiłku fizycznego oraz zdrowy rozsądek to najlepsza recepta na odchudzanie.
Realizacja strony internetowej SEI Weboski
Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Copyright (c) Dietering`2018