BOHATER TYGODNIA - Morwa biała

Niskokaloryczne owoce morwy białej pojawiające się pod koniec lipca, zawierają flawonoidy, czyli związki eliminujące wolne rodniki z ustroju. Liście morwy znakomicie sprawdzają się w terapii i profilaktyce otyłości. Ze względu na substancje aktywne zawarte w liściach, morwa działa także przeciwcukrzycowo. Związki w niej zawarte hamują rozkład węglowodanów złożonych do cukrów prostych, które wchłaniają się do krwi.


Właściwości owoców morwy białej
Pod koniec lipca pojawiają się pierwsze owoce morwy białej. Są prawdziwą kopalnią dobroczynnych flawonoidów, które wspomagają usuwanie wolnych rodników. 
Niskokaloryczne owoce morwy białej są wartościowym dodatkiem do codziennej diety:

  • usuwając wolne rodniki działają przeciwnowotworowo, wspomagają układ immunologiczny i opóźniają proces starzenia się skóry,
  • działają moczopędnie, dzięki czemu mogą być stosowane jako środek oczyszczający organizm,
  • działają przeciwgorączkowo i wspomagają układ odpornościowy, dlatego nadają się do zwalczania przeziębień i infekcji u dzieci,
  • pektyny zawarte w owocach poprawiają perystaltykę jelit, dzięki czemu regulują proces wypróżniania,

Owoce morwy białej to prawdziwa bomba odżywcza. Znakomicie sprawdzą się w diecie rewitalizującej dla każdego z nas (w szczególności osób cierpiących na anemię, kobiet obicie miesiączkujących czy osób wyniszczonych chorobą). Co kryje się w liściach morwy białej?
Liście morwy białej są równie cenne jak jej owoce. Zawierają mnóstwo witamin (C, E, D, kwas foliowy, witaminy z grupy B) oraz osiem aminokwasów egzogennych, których organizm człowieka sam nie jest w stanie wytworzyć. 
Oprócz regulacji ciśnienia krwi, przeciwdziałania miażdżycy oraz wspomagania pracy serca, liście morwy są cenne także dla diabetyków. Dzięki zawartości specyficznych substancji, liście morwy obniżają wchłanianie węglowodanów w jelitach, dzięki czemu stabilizują poposiłkowe stężenie glukozy we krwi. 

Realizacja strony internetowej SEI Weboski
Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Copyright (c) Dietering`2018